TerároPlky

"Peklo s rýží pokračuje"…

Po vcelku překvapivém úspěchu s rýžovými lívanečky, jsem se pustila do dalšího pokusu – rýže na sladko. Rýžový nákyp jsem dělala už mockrát, tentokrát jsem se rozhodla recept trochu změnit, takže jsem hledala inspiraci na internetu. Receptů je nepřeberné množství, některé složitější, ale nakonec jsem se rozhodla improvizovat.Můj improvizovaný recept: 

2 pytlíky rýže
kompot (cokoliv máte rádi)
1 vajíčko
skořice (záleží podle druhu kompotu)

Rýži jsem nevařila v mléce, ale jen ve vodě. Nechala jsem ji tam trochu déle, aby se mírně rozvařila. Potom jsem do ní dala žloutek, skořicový cukr a šťávu ze švestkového kompotu – ten hmotu krásně spojil. Pak už jen stačilo vymazat plech, nanést vrstvu rýže, na to rozložit švestky a přikrýt další vrstvou rýže. Bylo hotovo. Nakonec jsem ušlehala bílek na „polevu“ a bylo to. Za deset minut hotovo (když nepočítám vaření rýže a pečení).

I přesto, že jsem nákyp dojídala ještě dneska, musím říct, že jsem si uvařila dobře a i dneska je jedlý a dobrý. 🙂

Ještě mě čekají krůtí nudličky na kari s rýží. Takže můžete čekat další recept. 🙂


Můj „detox“ týden pomalu končí. Když jsem začínala, myslela jsem, že to zřejmě vzdám hned první den, ale naopak mám teď pocit, že jsem si nastartovala metabolismus a je mi dobře. Takže to byla správná volba. 🙂 A docela jsem zvědavá, co objevím příště. 🙂
Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s