Recenze

Pomoz mi… prosím…

Překlad: Romana Bičíková
Vydavatel: Fragment
Rok vydání: 2013
Počet stran: 216
Vazba: brožovaná
ISBN: 978-80-253-1704-4


Městečko Cryer’s Cross v Montaně je nejklidnějším místem v Severní Americe. Alespoň do doby než zmizí Tiffany Quinnová. Ačkoliv se do jejího hledání zapojí téměř všichni obyvatelé včetně Kendall Fletcherové, její o dva roky starší spolužačky, jako by se po ní zem slehla. Naděje sice umírá poslední, ale po pár týdnem bez sebemenší stopy, se i ta rozplyne… 

Dotkni se mě… Prosím…


Kendall Fletcherová trpí kompulzivní obsesí. Pokud o té nemoc něco víte, tak také víte, že žít s ní není zrovna procházka růžovou zahradou. A tak každé ráno chodí do třídy první, srovnává fixy podle barev, otáčí koš a urovnává lavice… Ve stereotypu je síla, stejně tak ve fyzické námaze, proto miluje fotbal a tanec. Všechno má svůj řád. Jenže pak se ztratí také Niko, Kendallin nejlepší přítel a všechno je náhle jeden obrovský chaos… 


Prosím… Zachraň mě!

Upřímně… příběh mi připadá trochu nevyzrálý a nerovnoměrný. Celou dobu čtete, protože čekáte, kdy se něco stane. Ztratí se dvě děti, což není zrovna běžná situace, takže čekáte, kdy se něco/někdo objeví, že Kendall na něco přijde. A ona přijde, ale to už Vám do konce knížky bude chybět dvacet stránek. Dlouho Vás kolébá na klidných vlnách a pak se najednou převrátí loď.

Když se konečně dostanete k rozuzlení (které není špatné), je vše vysvětleno tak nějak ve zkratce, takže když knihu zavřete, ani možná nebudete vědět, co ve Vás kniha vlastně zanechala za pocit. Alespoň takhle jsem to měla já.

Na druhou stranu bylo zajímavé sledovat vývoj Kendall, její pokroky a vnímání světa kolem sebe. Stejně tak malý svět ještě menšího městečka, kde všichni žijí v symbióze s přírodou a tráví většinu času na svých obrovských polích, kde sklízejí úrodu až do úmoru. 

I přesto, ač je mi to líto, dávám knize jen tři hvězdičky. Knihu si můžete koupit ZDE.
Ukázku si můžete přečíst TADY.

Za recenzní výtisk moc děkuji nakladatelství Fragment.


Advertisement

4 komentáře: „Pomoz mi… prosím…“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s