Recenze

Pinocchio by jim záviděl…

Překlad: Edita Drozdová
Vydavatel: Fragment
Rok vydání: 2014
Počet stran: 288
Vazba: pevná s přebalem
ISBN: 978-80-253-2107-2


Kolik času uplynulo od posledního případu netradičního vyšetřovatelského týmu FI? Ne dost… A za dveřmi teď stojí zoufalá matka novorozence, která potřebuje nemožné – zázrak. Času málo, stopy žádné a situace zapeklitější než kdy dřív. Popere se tým FI s časem i s házenými klacky pod nohy?

Pokud se Vám líbil první díl série „Forensic Instincts„, nezklamou Vás ani Temné lži. Zdánlivě neřešitelný případ, na který se s plnou vervou vrhne celý tým. Tým je o dva nové členy bohatší: Claire „jasnovidku“ Hedgeighová nejcitlivější osobu s obrovskou intuicí a Patricka Lynche, bývalého zvláštního agenta FBI, který drží FI v rámci mezích zákona (což není tak zrovna nejjednodušší úkol). Ale ani taková posila neznamená, že jde vše jak na drátkách… Zvlášť když je případ zatracovaný od samého začátku – jak najít někoho, kdo je prohlášen za zavražděného? 

Z už tak složitého případu se stane ještě zamotanější ve chvíli, kdy tým FI zjistí, že jsou sledováni. Píchli do vosího hnízda… A prozatím neví, komu jsou nepohodlní… Jenže lež má vždycky krátké nohy a na každou správnou otázku by měla být správná odpověď… A v sázce je život malého dítěte…

FI jsou profesionálové, ale jsou chvíle, kdy i „dokonalé stroje“ změknou a ponoří se do případu víc než je zdrávo. A v tomto případě se tomu možná nevyhnete ani Vy.

Nečekejte detektivku, kde se to hemží kuriózními nebo nechutnými vraždami, v případě FI jde vždycky spíš o psychiku, o to, co podezřelí a svědci vyzařují. A ve čtení lidského chování jsou Casey Woodsová a spol. opravdu dobří, málokdy jim něco unikne. 

Příběh se rozehřívá pozvolna, až v polovině vyšetřování nabírá na obrátky. Děj sledujete nejen ze strany FI, ale i z několika dalších, což může být poněkud matoucí (pro mě trochu bylo) – vytrhuje to z koncentrace, protože se pak snažíte přijít na to, kdo je ten další. Závěr je naštěstí plný vysvětlení, takže se nemusíte bát, že budete o něco ochuzeni.

Stejně jako v Odloženém případu se dočkáte nejen sondy do soukromí neřádů, ale také do života členů FI. Kromě Casey a jejího „náročného vztahu“ na dálku, který pokračuje už z minula, se můžete další. Těžko cokoliv utajíte, když Vaši kolegové ví prostě všechno… 🙂

Americká autorka Andrea Kane, která kromě detektivek, píše také romantické příběhy, si Vás dostane na svou stranu jednoduchostí, lidskostí, hloubkou postav a dobře propletenými zápletkami závažných případů, kde strach a bezmoc střídá vtip, lehká ironie a možná i dobrý konec. 🙂

Tentokrát dávám čtyři hvězdičky s malou výhradou – přeskakování mezi dějovými linkami bylo trochu zmatečné a myslím, že v některých případech i zbytečné. 


Ukázku si můžete přečíst ZDE.

Pokud Vás kniha zaujala, neváhejte si ji pořídit. 🙂

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství FRAGMENT.
Advertisement

2 komentáře: „Pinocchio by jim záviděl…“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s