Recenze

Svědomí máte čisté?

Přeložil Jakub Kalina ~ Vydalo nakladatelství Fragment v roce 2014 ~ Počet stran: 248 ~  Vazba: pevná s přebalem ~  ISBN: 978-80-253-2030-3
 
Když se rozhodnete stát veřejným obhájcem, je možné, že budete muset obhajovat někoho, kdo je vinný. Jak se s takovým břemenem vyrovnáte? A jak zvládnete situaci, kdy Vás začne pronásledovat psychopat, který chce pomstít nespravedlivě popraveného člověka. Jenže.. Nevina prokázána nebyla… Jak daleko sahá moc spravedlnosti a státu nad lidským svědomím a odpovědností? A jak hluboko dokáže být zakořeněná křivda? 
 
Román s výstižným názvem Svědomí je prvním dílem ze série příběhů Jacka Swytecka, který pouští čtenáře do zákulisí advokátního světa, kde je hranice mezi tím, co je správné a co ne, velmi tenká. Tak trochu detektivní příběh, tak trochu psychologický román, který má na čtenáře kýžený účinek. 

Děj utíká přiměřeně tématu. Jack Swyteck se přičiní o osvobození vraha a v ten samý okamžik se sám stane terčem velmi vynalézavého vyděrače, který mu nedá spát. Do děje se přimotá i Jackův otec Harry, se kterým nemá zrovna dobré vztahy. Následné obvinění z vraždy Swyteckovi na klidu nepřidá, takže se rázem ocitá na lavici obžalovaných. Všechny důkazy hovoří v jeho vinu, obětí přibývá a rozsudek se blíží.


Napínavý, téměř nervy drásající příběh, který čtenáře nenechá chladnými. Autorovi se podařilo vytvořit zajímavou zápletku, která nepostrádá logiku a její vyústění je překvapivé a dokonalé. Styl autora plně odpovídá tématu. Používá právnickou hantýrku a odkrývá práci advokátů, kteří nemají zrovna nejlehčí práci. Zároveň se dokáže vcítit do psychiky a uvažování zločinců, takže příběh působí dostatečně realisticky.

Zároveň řeší Swyteckovu osobní rovinu, která je neméně zajímavá. Vztah syna a otce poškozený křivdami z minulosti i současnosti. Vztah se ženou, který pokulhává. Dohromady tvoří velmi zajímavý příběh, který milovníci detektivních příběhů určitě ocení.

Hodnocení: 80%

Za recenzní výtisk moc děkuji nakladatelství FRAGMENT,
kde si knihu můžete zakoupit.
 
Ve FotoTeráriu se objevil i druhý díl série Jacka Swytecka MRTVÁ.
Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s