Recenze

Romeo a Julie trochu jinak…

Přeložila Dagmar Steidlová ~ Vydalo nakladatelství Fragment ~ v roce 2015 ~ 342 stran ~ Brožovaná vazba ~ ISBN 978-80-253-2349-6
 
První díl mafiánské fantasy trilogie je tak trochu jako příběh Romea a Julie. Jen přenesen na Sicílii a pod roušku tisíciletého tajemství dvou rodin, které spadají do rodu Arkádie. Krásné prostředí Sicílie, mafiánské klany a tradice, fantastické tajemství. Tak trochu jiná dystopie, která čtenáře odklání od upírů a post apokalyptických světů a vrhá je přímo do chřtánu Ezopových Bajek.
Alcantarové a Carnevarové – dva mafiánské klany na Sicílii, které proti sobě bojují, kam až paměť sahá. Není to ale jediná „tradice“, která oba klany spojuje… Rosa Alcantara se vrací na Sicílii z New Yorku. Nutně potřebuje nový začátek. Už v letadle potkává Alessandra Carnevare. A že je to jen začátek, je víc než jasné.
 

Nezkrotná a nezávislá hlavní hrdinka, která se po hlavě vrhne proti proudu – klasický vzor fantasy ságy. Navíc je to dívka, která má pro strach uděláno a zkušenosti, které byste jí rozhodně nezáviděli. „Neokoukané“ prostředí mafie v kombinaci se starověkou mytologií slibuje neotřelý a zajímavý příběh.

Autorův styl je poutavý. Ačkoliv chvíli trvá, než se děj patřičně „rozjede“, zbytek knihy je plný akce a překvapivých zvratů. Sem tam se může zdát, že je toho na náctileté hrdiny trochu velké sousto. Ale vzhledem k jejich povaze a zařazení to není nic až tak překvapivého. Autor adekvátně popisuje okolí i vedlejší dějové linky. Se zápletkou si také poradil mistrně. Ač bylo mnohé tajemství vyzrazeno, připravil si dobrý můstek pro další díly a čtenáře tak udržuje v dostatečném napětí.

Tato fantasy je lehce uvěřitelná. Odehrává se v současnosti a v reálném prostředí. Prvky fantasy jsou tam vkládány nenásilně (i když první náznaky mohou působit trochu podivně). Souběžný střet reality a mafie a mytologického tajemství pomáhá udržovat napětí a spád. 

Nebyla by to řádná fantasy, kdyby nedošlo na lásku (nebo něco podobného). Je to sice trochu prvoplánové a očekávané, ale tak nějak to k tomu patří. Zakázaná láska, které osud ani blízcí nepřejí. Prostě tak trochu Romeo a Julie, jen o několik staletí později, s tíživým tajemstvím na krku.

Vzhledem ke všem současným dystopiím, upírským ságám (ať už jsou to ti krásní a obdivovaní na straně jedné a ti nechutní slintající netvorové na straně druhé) je kniha vcelku milé osvěžení. Uvidíme, jak se příběh bude vyvíjet dál.

Hodnocení: 70%

Za recenzní výtisk moc děkuji nakladatelství FRAGMENT, kde si knihu můžete rovnou koupit.
 
 
 Pokud Vás recenze zaujala, můžete si přečíst 
 
Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s