Recenze

Romeo a Julie trochu jinak…

Přeložila Dagmar Steidlová ~ Vydalo nakladatelství Fragment ~ v roce 2015 ~ 342 stran ~ Brožovaná vazba ~ ISBN 978-80-253-2349-6
 
První díl mafiánské fantasy trilogie je tak trochu jako příběh Romea a Julie. Jen přenesen na Sicílii a pod roušku tisíciletého tajemství dvou rodin, které spadají do rodu Arkádie. Krásné prostředí Sicílie, mafiánské klany a tradice, fantastické tajemství. Tak trochu jiná dystopie, která čtenáře odklání od upírů a post apokalyptických světů a vrhá je přímo do chřtánu Ezopových Bajek.
Alcantarové a Carnevarové – dva mafiánské klany na Sicílii, které proti sobě bojují, kam až paměť sahá. Není to ale jediná „tradice“, která oba klany spojuje… Rosa Alcantara se vrací na Sicílii z New Yorku. Nutně potřebuje nový začátek. Už v letadle potkává Alessandra Carnevare. A že je to jen začátek, je víc než jasné.
 

Nezkrotná a nezávislá hlavní hrdinka, která se po hlavě vrhne proti proudu – klasický vzor fantasy ságy. Navíc je to dívka, která má pro strach uděláno a zkušenosti, které byste jí rozhodně nezáviděli. „Neokoukané“ prostředí mafie v kombinaci se starověkou mytologií slibuje neotřelý a zajímavý příběh.

Autorův styl je poutavý. Ačkoliv chvíli trvá, než se děj patřičně „rozjede“, zbytek knihy je plný akce a překvapivých zvratů. Sem tam se může zdát, že je toho na náctileté hrdiny trochu velké sousto. Ale vzhledem k jejich povaze a zařazení to není nic až tak překvapivého. Autor adekvátně popisuje okolí i vedlejší dějové linky. Se zápletkou si také poradil mistrně. Ač bylo mnohé tajemství vyzrazeno, připravil si dobrý můstek pro další díly a čtenáře tak udržuje v dostatečném napětí.

Tato fantasy je lehce uvěřitelná. Odehrává se v současnosti a v reálném prostředí. Prvky fantasy jsou tam vkládány nenásilně (i když první náznaky mohou působit trochu podivně). Souběžný střet reality a mafie a mytologického tajemství pomáhá udržovat napětí a spád. 

Nebyla by to řádná fantasy, kdyby nedošlo na lásku (nebo něco podobného). Je to sice trochu prvoplánové a očekávané, ale tak nějak to k tomu patří. Zakázaná láska, které osud ani blízcí nepřejí. Prostě tak trochu Romeo a Julie, jen o několik staletí později, s tíživým tajemstvím na krku.

Vzhledem ke všem současným dystopiím, upírským ságám (ať už jsou to ti krásní a obdivovaní na straně jedné a ti nechutní slintající netvorové na straně druhé) je kniha vcelku milé osvěžení. Uvidíme, jak se příběh bude vyvíjet dál.

Hodnocení: 70%

Za recenzní výtisk moc děkuji nakladatelství FRAGMENT, kde si knihu můžete rovnou koupit.
 
 
 Pokud Vás recenze zaujala, můžete si přečíst 
 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s