Recenze

A na scénu přichází krotitel! Zvládne zkrotit neutuchající zlo?

Camilla Läckberg je nazývána královnou severských detektivek a rozhodně právem. Propracované zápletky, pohnuté lidské osudy a neotřelé závěry. Víc si od krimi příběhu slibovat nelze. Krotitel je v pořadí již devátý díl série s Patrikem Händströmem a Erikou Falckovou. A co se na čtenáře chystá tentokrát? Připravte se na zlo v čiré podobě, které číhá v náznacích, a když to nejméně čekáte, udeří…

Malé městečko Fjällbacka je tak trochu obdobou velmi známého Midsomeru. Jedno neštěstí stíhá druhé… Lidské utrpení je nekonečné, ať už je bráno z kterékoliv stránky. Na silnici je sražena dva roky pohřešovaná dívka jménem Victoria. Následky nehody však nejsou to, co je překvapivé a hrůzu nahánějící. Dívka je oslepena a bez jazyku. Odizolovaná od okolního světa tím nejhorším způsobem. Kdo mohl udělat takové zvěrstvo? A proč?

Místní vyšetřovací tým zapojuje všechny své síly, ale z počátku se zdá, že vrah je pouze nepolapitelný stín. Beze stop a vodítek, kterých by se mohli chytit. Zdánlivě ojedinělý případ se ale propojuje. Victoria totiž nebyla jedinou unesenou dívkou… A tím se rozjíždí velká pátrací akce po jehle v kupce sena.

Camilla Läckberg do svých příběhů zapojuje velké množství postav. Pokud jste četli předchozí díly série, víte, o čem je řeč. Ze začátku tak působí poněkud zmateně, než čtenář pronikne do souvislostí. Typický severský styl psané promluvy ničím nepřekvapí. Přesto v něm najdeme hluboké emoce. Smutek, frustrace, lidské touhy. Vše podané strohým přímým stylem, který je podtrhuje.

Děj příběhu má příjemný spád. Nic není uspěchané a zároveň zbytečně utahané. Kromě hlavní dějové linky se dále rozvíjejí osudy jednotlivých postav. Ačkoliv je ústřední motiv přímo nervy drásající, nepoukazuje pouze na hrůznost činů vraha. V Krotiteli najdeme všechny podoby lidských vztahů a lásky. Ať už jsou kladné či nikoliv. Většinou se řeší především sociální stránka problému. V případě Camilly Läckbergové je to příjemná změna.

Umně propletená minulost s přítomností, napětí a silné emoce, to je Krotitel.

Hodnocení: 80%

krotitel

Za recenzní výtisk moc děkuji nakladatelství Motto.

227e15336f3b7dac4e126aa30dba961e

Základní info o knize: Krotitel ~ napsala Camilla Läckberg ~ Vydalo nakladatelství Motto v roce 2015 ~ 360 stran ~ Pevná vazba ~ ISBN: 978-80-267-0394-5

Advertisement

4 komentáře: „A na scénu přichází krotitel! Zvládne zkrotit neutuchající zlo?“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s