Recenze

Templářské tajemství rozvrací dogma, ale trochu nudí…

Křesťanství a jeho začátky jsou velmi diskutované téma. Jako námět příběhu bylo již využito mnohokrát. Templářské tajemství se vydává po stopě Kašparovu evangeliu, které by mohlo převrátit základy náboženství. Ačkoliv je zápletka zajímavá a samotné tajemství víc než převratné, celkově příběh zaniká a nebaví…

Základní dogma křesťanství bývá velmi často námětem knih i filmů. Co by bylo, kdyby a bylo to opravdu tak, jak je nám tvrzeno? Postava Ježíše je opředena mysticizmem a tajemstvím. Dává tak prostor pro spoustu otázek a váhání. Tématu se chopila americká spisovatelka Chloe Palov. Sama se zabývá uměním a záhadami, takže je přímo nabíledni, že ji toto téma láká.

Církev, pletichy, volba nového papeže a jedno tajemné evangelium, které by mohlo změnit veškeré náboženské dění… Když nejde vše tak, jak má, je nutné se do toho pořádně vložit, a když budeme citovat Machiavelliho – účel světí prostředky.

Kniha v podstatě příliš nevyniká nad další díla s podobnou tématikou. Církev proti zbytku světa bojuje za vlastní pravdu, ať už je jakákoliv. Na druhé straně nebojácný hrdina, který nejen že ovládá historii, ale také techniky boje.

Styl autorky je čtivý, děj vcelku utíká. Kromě napětí podává také širokou škálu lidských emocí. Potud v pořádku. To, co knize trochu chybí, je intenzita. Ačkoliv předkládá spoustu námětů k přemýšlení, není čas aspoň některé z nich rozvést. Samotná honba za evangeliem postrádá opravdu vypjaté chvilky, které by čtenáři vzaly dech. Když už se objeví, působí ledabyle, kostrbatě. Působí dojmem, že tam mají být, ale nedokážou se pořádně rozjet. Zároveň nevyvolávají příliš emocí, jednoduše nepřekvapí.

Samotná zápletka (respektive ono velké tajemství) je opravdu zajímavá. V tomto ohledu se autorka předvedla skvěle. Je škoda, že se utápí v celku. Přes veškeré eskapády prostě nevynikne tak, jak by se hodilo. Po přečtení kniha příliš dlouho v hlavě nezůstane. A to je rozhodně škoda.

Hodnocení: 60%

stažený soubor (2)

Za recenzní výtisk moc děkuji portálu PalmKnihy, kde si knihu v elektronické podobě můžete zakoupit.

Základní info o knize: Templářské tajemství ~ napsala Chloe Palov ~ vydalo nakladatelství Metafora v roce 2014 ~ počet stran 408 ~ série Caedmon Aisquith ~ díl 4. ~ ISBN: 978-80-7359-418-3

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s