Recenze

Když je láska slepá…

Láska má mnoho podob… Někdy je nádherná, až se člověku točí hlava. Někdy je útrpná a bolí… Najít osobu, s kterou strávíte zbytek života, není jednoduchá a cestou se možná několikrát spálíte. jednoduché.

Alia a Leander jsou párem snů… Alespoň to tak vypadá. Jenže tak jako v každém vztahu, není vše jen růžové. Dokonce ani černobílé. Luisa Bureschová vytvořila pestrou mozaiku vztahů, která ukazuje, že vztahy nejsou jen držení za ruce, šeptání sladkých slov a slibování si krásné budoucnosti.

A když člověk spadne z obláčku, je jasné, že realita může být krutější, než se kdy dřív zdálo. Opětovná cesta zpět k normálu je pro Ali velmi těžká, ale zároveň má velmi zajímavý vývoj. Zjišťuje, co všechno nevnímala, když byla „na svém obláčku“.

Hlavní dějová linka je jasná, nijak neodbočuje. Její vyústění je ale více než zajímavé, což čtenáři jistě ocení. Příběh je podáván bez příkras a přeslazených scén, obsahuje tak širokou paletu emocí, že nevíte, kterou si vybrat dřív. Přesto ale působí svěže a rozhodně nenudí.

Postavy knihy jsou velmi barvité. Každá do příběhu zasahuje svým osobitým způsobem a přidává svou trošku do mlýna životních zkušeností. Život bez přátel by nestál za nic. A ti praví s vámi zůstanou, i když zrovna tak trochu postrádáte soudnost.

Ačkoliv je příběh podáván ze strany Ali, není příliš subjektivní. Autorka nijak nepodsouvá názory nebo řešení vztahových situací, jen podává jednotlivé situace a rozhodnutí tak, jak vznikají. Čtenář si může vlastní obrázek udělat sám.

Když je láska slepá je velmi zdařile napsané dílo, ve kterém se pozná nejedna čtenářka. City a emoce nejsou jednoduché, jde ale o to, jak se s nimi člověk dokáže poprat. A jak se s nimi popere Alia, si přečtěte sami.

Tato kniha může působit jako dobrá forma sebereflexe. Nevtíravá, plná emocí, se sympatickými postavami, u které si možná popláčete, ale ke které se třeba časem zase vrátíte.

Hodnocení: 75%

slepa

Za recenzní výtisk moc děkuji nakladatelství HOST.

Infomace o knize: napsala Luisa Bureschová ~ přeložila Martina Kašparová ~ Vydalo nakladatelství HOST v roce 2015 ~ 384 stran ~ E-kniha ~ ISBN 978-80-7491-240-5

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s