Recenze

Modré okenice jako brána do duše…

Silný příběh nemusí mít 700 stran. Někdy stačí i pouhé tři, aby čtenáře upoutal a poskytl mu patřičnou katarzi nebo alespoň prostor k zamyšlení. Modré okenice jsou souborem 13 krátkých povídek, které na pozadí možná banálních situací, ukazují, jak nelehký život občas může být a přitom stačí tak málo, aby se to změnilo.

Vyznat se v sobě je někdy to nejtěžší, co člověk zažívá. Najít cíl, změnit rozhodnutí a tím celý život, najít správný směr… Kniha možná je útlejší, o to významnější je ale její obsah… A to jak co se emocí týče, tak i hloubky.

Na knize je cenná i další věc a to, že záleží na aktuálním rozpoložení čtenáře. Pokaždé, když knihu vezmete do ruky a začtete se do jejích řádek, bude na Vás působit jinak.

Jednotlivé příběhy představují „obyčejné“ lidi, kteří se potýkají s různými životními situacemi. A ani jedna z nich není záviděníhodná. Přece je však zajímavé, jak se k nim postavy staví. Vzniká tak velmi pestrá a zajímavá mozaika lidských charakterů a situací, které ve čtenáři vyvolávají různé pocity.

Autorka nepřekládá řešení, pouze nastiňuje směr. Její jazyk je jednoduchý, kniha se čte velmi dobře. Každá postava ke čtenáři promlouvá vlastními slovy, má jiné vyjadřovací schopnosti a zkušenosti. To je další věc, kterou lze vyzdvihnout.

Jednotlivé příběhy se také odehrávají v různých světových končinách. I tuto atmosféru autorka vystihla velmi povedeně. Vzhledem k rozsahu je možné po knize sáhnout, když máte volný večer.

Hodnocení: 70% 

modre

Za recenzní výtisk moc děkuji nakladatelství Motto.

227e15336f3b7dac4e126aa30dba961e

Informace o knize:

Napsala Magdaléna Stárková ~ vydalo nakladatelství Motto v roce 2015 ~ 148 stran ~ pevná vazba s přebalem ~ ISBN 978-80-267-0295-5

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s