Recenze

Romance ukrytá mezi stránkami Milence lady Chatterleyové na pozadí Silicon Valley

„Drsná realita“ Silicon Valley a atmosféra zapadlého antikvariátu v jednom příběhu? Když se skloubí moderní technologie a kouzlo zaprášených knih, může vzniknout nesladká lovestory, která rozhodně zanechá dojem.

titulek

Když si člověk představí Silicon Valley, těžko by ho napadlo, že v jeho ulicích přežívá maličký antikvariát Vážka, který mezi zaprášenými regály ukrývá nejen velké příběhy, ale i lásku.

Maggie Duprés si zase těžko dokázala představit, že na takovém místě, jako je Silicon Valley, bude bez práce. A přesto je obojí možné. Okamžik všeho je velmi milý příběh, který chytí za srdce tak nenápadně, že si toho ani nevšimnete. O to víc ten pocit ale přetrvá.

Od doby, kdy byla romantická knižní scéna zaplavena 50 odstíny kdečeho, se člověk skoro bál otevřít knihu s nálepkou „romantika“. Shelly King se trefila do černého.  V knize se jí totiž podařilo vytvořit všedně nevšední příběh, který jakoby nic neříká, avšak říká až mnoho – jen stačí číst mezi řádky.

Nejde o klasickou lovestory, kde hrdinka hledá svého vysněného prince na bílém koni. Kouzlo starého antikvariátu spojené s přetechnizovaným světem Silicon Valley autorka využila možná jinak, než by se dalo očekávat. Ale právě toto spojení (plus výsledná zápletka) dělá z knihy víc než jen klasickou červenou knihovnu.

Široká paleta emocí a jejich nositelů dává knize i příběhu patřičný šmrnc. Vzhledem k tomu, jak je příběh koncipován, dává prostor čtenáři reflektovat v něm své vlastní pocity a starosti. A možná i najít odpovědi na otázky, kterým se neustále vyhýbá.

Kniha není až tak postavená na ději, jako na vnitřních pohnutkách hlavní hrdinky i ostatních postav, které mají v příběhu nezastupitelné místo.

Když se na knihu člověk podívá s odstupem, má před sebou pestrou mozaiku nejrůznějších charakterů i emocí, které lze jednoduše vstřebat a nasát s nimi i atmosféru zaprášeného antikvariátu uprostřed moderních technologií.

Čtenáře nezahltí, ani nezmate. Možná zanechá pocit, že tak to prostě mělo být.

Za mě velmi zdařilá kniha, která se možná od začátku nejeví jako trefa do černého, ale skutečně jí je.

hodnoceni_85

Za recenzní výtisk moc děkuji nakladatelství HOST.

logo_bezpatkove_450x150

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s