Recenze

Všichni jsme z toho úplně na větvi…

 

Jedno velké rodinné tajemství a jedna malá upovídaná holčička, která směla začít vyprávět příběh jen uprostřed. Holčička vyrostla, stala se mlčenlivou a vypráví svůj nevšední příběh odprostřed  k začátku… Tam, kde je zakopán pomyslný pes… Zřejmě budete na větvi též.

RECENZe

Rosemary je dcerou uznávaného vědce. Má dva sourozence, jenže ani s jedním už dávno není v kontaktu. Celou rodinu sžírá jedno velké tajemství. Ani Rosemary není schopna se s ním vypořádat a tak se snaží vypovědět všechny události, které se jí staly, aby mohla celý příběh uzavřít a předat dál…

Popsat knihu „Všichni jsme z toho úplně na větvi“ je velmi těžké, aniž by se člověk nedopustil jediného spoileru. Každopádně lze říct, že jde o příběh s velmi neotřelou a jedinečnou zápletkou, která šokuje, pobaví a stoprocentně zaujme.

Postava Rosemary je velmi hravá, čehož autorka využívá nejen k často zábavným příhodám, ale i k situacím, kdy vás mírně zamrazí. Není moc jednoduché ji uchopit. Je vykreslena tak živě, že působí jako ono umluvené a věčně špitající dítko, které vás na jednu stranu baví a na druhou byste se ho rádi zbavili, jak je otravné.

Příběh je mozaikou spousty drobných příhod, které někdy ve třetině příběhu začnou dávat smysl. Sem tam se zdá, že je rozvleklý a nemá spád. To se ale dá přehlédnout velmi hravě vzhledem k zápletce.

Samotné téma je totiž velmi nosné a autorka se s ním poprala opravdu bravurně. Poukazuje na to, že člověk není všemocný a není správné jeho povyšování se nad přírodu i její zákony.

Ocenitelné je i to, že ač vystupuje proti různým vědeckým postupům, nic nepodsouvá ani direktivně nepřisuzuje. Jen nechává Rosemary, aby čtenářům pověděla svůj příběh.

Velmi mile a živě podaný příběh o jedné rodině, která z toho všeho byla úplně na větvi…

hodnoceni_75

Za recenzní výtisk moc děkuji nakladatelství Plus.

logo

Karen Joy Fowles ~ Všichni jsme z toho úplně na větvi ~ z originálu We Are All Completely Beside Ourselves přeložila Petra Jelínková ~ Vydalo nakladatelství Plus v roce 2015 ~ 328 stran ~ ISBN 978-80-259-0399-5

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s