Recenze

(M)učednice vás donutí se bát…

Dokážete si představit něco horšího než zločiny na dětech? Jsou malé, bezbranné a důvěřivé. Pokud jste dcerou vražedkyně, pak je to o to horší. Kolik toho na vás takový vztah zanechá, jak se zachováte, jak moc vám to ublíží… V kůži Annie by prostě nechtěl být nikdo. Jenomže ona na vybranou nemá… (M)učednice je psychothriller, který vás nenechá na pokoji od první stránky. 

Jmenuje se Annie a je dcerou vražedkyně… S takovou nálepkou se žije těžce. A co teprve ve chvíli, kdy svou matku udá na policii. Šílenství a hrůza končí… Ale je tomu tak doopravdy? Annie dostává druhou šanci. Nová identita, nová rodina, nový začátek. Jenomže stín předešlých událostí jen tak nezmizí. Naopak se plíží jako lstivý had a čeká na svou příležitost. Kdo by o sobě alespoň na chvíli nezapochyboval. Geny jsou geny, co když je taky taková? Co když je to silnější, než snaha o to „být normální“? Má alespoň naději na svůj vlastní šťastný život?

Ali Land připravila svým čtenářům opravdu velmi silný kousek. Těžko hledat knihu, která vás hned od první stránky pohltí tak, že ještě další hodiny po dočtení knihy nevěříte vlastním očím. Vybrat si téma dětské brutality je velká odvaha, autorka k ní ale i tak přistupuje citlivě.  Mrazivý způsob promluvy a náznaky hrůzných činů a myšlenek ovšem vystačí k tomu, že čtenáře dokáže ochromit.

Kromě perfektně vystavěné zápletky má ale na úspěchu největší podíl hlavní hrdinka. Ačkoliv je jí „jen“ patnáct let, je vám

 solidním soupeřem. Donutí vás pochybovat naprosto o všem. Dokáže vyvolat všechny pocity, které vás jen napadnou. Pustí vás do příběhu, který se vám nebude líbit. Ale nebudete se moct odtrhnout. Autorce se však podařilo perfektně vykreslit i zbytek postav. Nebudete to mít zrovna jednoduché.

Když jsem (M)učednici začínala číst, moc jsem od ní nečekala, thrillerů jsem už četla tolik, že mě málokterý překvapí natolik, že by se mě dotkl. Pravdou ale je, že je to mistrně napsaná kniha, která zanechává obrovský dojem a vstřebat ji dá opravdu zabrat.  Nechybí ji spád, drží pozornost a silně brnká o nervy. Jestli vám vyvolá alespoň trochu husí kůži, pak splnila svůj účel.

95

Za recenzní výtisk moc děkuji nakladatelství

leda

Trailer ke knize

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s